Tanıtımlar

Portre: Seyyid Hüseyin Nasr

Seyyid Hüseyin Nasr

Kitap Tanıtım: Yeni Bir Zamanı Başlatmak

Portre: Kelim Sıddıki

 

 

 

 

Kelim Sıddıki Hayatı ve Mücadelesi  (1932-1996)

1932?de dünyaya gelen ve 18 Nisan 1996?da Hakka yürüyen Dr. Kelim Sıddıki; evrensel İslam vicdanının yeniden uyanışı yolunda bir uluslararası ilişkiler uzmanı, ekonomist, gazeteci, üniversite hocası, yazar, yayıncı, siyaset adamı, aktivist gibi pek çok niteliklere sahip bir Müslümandı.

Kitap Tanıtımı: Ortadoğu?da Modernleşme ve İslam ve Sekülerizm

 

 

 

Ortadoğu?da Modernleşme ve İslam ve Sekülerizm

Yazar: Edisyon

Yayınevi: MANA YAYINLARI

 

Portre: Avram Noam Chomsky

Avram Noam Chomsky

Noam Chomsky; 7 Aralık 1928'de Philadelphia/Pennslyvania'da yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.  Rus göçmeni William Chomsky'nin oğludur. Babası İbranice öğretmeniydi ve ortaçağ İbranice grameri üzerine hazırlanan bilimsel bir dergiyi çıkarmaktaydı. İlk eğitimini Philadephia'daki Oak Lane Country Day Okulu'nda ve Central Lisesi'nde aldı. 1940 ile 1945 yılları arasında New York Şehri'nin anarşist-sosyalist Yahudi entelektüel cemaatinin çalışmalarıyla haşır neşir oldu; ve Arap-Yahudi işbirliği için çalışmak üzere İsrail'e göç etmeyi planladı.

Portre: Cevdet Said

Cevdet Said
  • Cevdet Said
  • Kimdir: Suriyeli düşünür , yazar. ülkemizde, "toplumsal ve bireysel değişimin yasaları"; "islami mücadelede şiddet sorunu" ve "islami harekette güç, irade ve eylem" isimli kitaplarıyla tanınan, 1931 doğumlu suriyeli yazar, mütefekkir.
You are here Unique Designs Speakers page